Временска прогноза: Претпладне облачно, попладне се очекува врнежите да престанат

Јануари 24, 2023

24.01.23 МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во °С)

-2 Попова Шапка, -1 Маврови Анови, Лазарополе, 0 Претор, Крушево, 1 Охрид, Дебар, 2 Битола, Тетово, 3 Прилеп, Берово, Крива Паланка, 4 Виница, 5 Скопје Зајчев Рид, 6 Штип, Куманово, 7 Скопје-Петровец, Струмица, Дојран, 8 Гевгелија, Демир Капија.
 
НАВРНАТ ВОДЕН ТАЛОГ за изминатите 24 часа до 7 часот (во л/м2)
54 Д.Капија, 51 Ѓуриште, 50 Попова Шапка, 46 Пожаране, 43 Куманово, 37 Тетово, 34 Маврови Анови, 33 Дебар, 31 Битола, 30 Гевгелија, 28 Крушево, 25 Лазарополе, 24 Скопје Петровец, Претор, 23 Тополчани, 19 Охрид, 15 Прилеп, 14 Дојран, 7 Струмица, Берово, 4 Виница, 2 Кр.Паланка.
 
 
ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Претпладне облачно со врнежи од дожд, особено во источните делови. На планините и на некои повисоки места врнежите ќе бидат од снег. Попладне врнежите ќе престанат, а во западните делови ќе има делумно намалување на облачноста. Ќе дува слаб ветер, претежно од источен правец.
Максималната температура во Битола 5 степени
 
 Извор: УХМР
 
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани