Екипи на Нискоградба ги санираат штетите од обилните врнежи низ Битола

Јануари 24, 2023

Работни екипи на вработени и механизација од КЈП ,,НИСКОГРДБА" Битола денес работат на расчистување на наноси од песок и кал на дел од улицата 21-ва кај ,,Хотел Битола", зграда бр.85 и згради лоцирани на улица ,,Димитар Илиевски Мурато".

Друга екипа на вработени со потребна механизација на претпријатието се ангажирани и  работат на санирање на каналот кој беше пробиен од синоќешните обилни врнежи од дожд на потегот од ООУ ,,Климент Охридски" до населба Довлеџик.
 
FB IMG 1674579066778
 
FB IMG 1674579071577
 
 FB IMG 1674579576786
 
FB IMG 1674579580122
 
FB IMG 1674579582564
FB IMG 1674579597954
 
FB IMG 1674579603717
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани