2win800x200

-12 степени измерени утрово во Битола

Февруари 09, 2023

МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во °С) 09.02 2023г.

-16 Берово, Попова Шапка, -13 Маврови Анови, -12 Битола, Скопје-Петровец, Крива Паланка, -11 Штип, Крушево, -10 Прилеп, Струмица, Демир Капија, -9 Скопје-Зајчев Рид, Тетово, Претор, -8 Виница, Дебар, -7 Охрид, Гевгелија, -5 Дојран.
 
ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА 09.02 2023г.
Сончево со мала облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од источен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од -1 до 7 степени.
 
Времето во следните денови: Ќе продолжи периодот на стабилно и студено време со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст. Зголемување на облачноста со услови за провејување на слаб снег ќе има во недела.
 
FB IMG 1675929949031
 
 Извор: УХМР
 
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани