2win800x200

ХРИСТОС ВОСКРЕСНА, НАВИСТИНА ВОСКРЕСНА! За многу години Велигден!

Април 16, 2023

Верниците кои времето го сметаат според стариот јулијански календар на денешен ден го слават Велигден, најголемиот празник. Тоа го претставува Христовото воскресение од мртвите, како и победата на верата и победата на животот над смртта. Откако беше распнат на крстот на Голгота, рид надвор од Ерусалим, Христос воскресна на третиот ден.

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани