2win800x200

Вандализам или фашизам на Денот на антифашистичката борба?!

Мај 09, 2023
Фото: Златко Јосифовски Фото: Златко Јосифовски

Денес на Денот на победата над фашизмот, непознати сторители ги расфрлаа во тревникот пред Центарот за култура  букетите свежо цвеќе што на Споменикот на НОАВМ на плоштадот "Гоце Делчев"  ги положија делегациите од општина Битола, Сојузот на борци и претставници на политичките партии,  одавајќи почит кон борците од Народноослободителната борба. 

 

 FB IMG 1683657481725
 
FB IMG 1683657486551
 
FB IMG 1683658244280
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани