2win800x200

Караванот "Македонијо во срце те носиме" в среда во Битола

Септември 10, 2023

После успешниот концерт во Штип на 6 септември, пред преполниот плоштад Слобода, караванот на проектот “Македонијо во срце те носиме” продолжува во убавата Битола на 13 септември пред платото на Офицерскиот дом со почеток од 20:30 часот.

Битолчани ќе имаат можност да ги гледаат и слушаат :Ламбе Алабаковски, Наум Петрески, Сузана Спасовска, ДНК, Бојана Скендеровски, Миле Кузмановски, Александар Тарабунов, Зуица Лазова, Мина Блажев, Марија Спасовска, Огнен Здравковски, Андријана Јаневска…кои ќе ги исполнат најубавите патриотски песни:”Заветна", "Оган да го гори", "Налеј налеј", "Народе Македонски", "Послушајте патриоти", "Едно име имаме" и многу други.
 
Поканети се сите…
 
Продукцијата Скендеровски која стои позади проектот најавува 8 концерти низ градовите низ Македонија.
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани