2win800x200

Битолската група ВЕЛ сабота со концерт на Тумбе Кафе

Септември 14, 2023
Битолската музичка група ВЕЛ, сабота на Тумбе Кафе ќе одржи свој концерт. 
 
ВЕЛ е музичка група од Битола, формирана во 2019 та год. ЦРНИЛО е нивниот деби-албум. Снимен е во студио ОМНИ, на него се наоѓаат десет авторски песни, кои доволно говорат за јасните музички перцепции и смели текстуални идеи.
ВЕЛ се:
Томе Спасовски - бас гитара и глас
Златко Никодиновски - гитара и глас
Сашо Ристевски - тапани
Денис Алитовски - клавијатури и глас
 
16.09.2023
Локација - Амфитеатар - Тумбе Кафе - Битола
Карти во претпродажба по цена од 200 ден. наскоро, на врата 250 ден.
Вел Црнило !
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани