2win800x200

112 санкции за сообраќајни прекршоци на територија на СВР Битола

Септември 20, 2023
Секторот за внатрешни работи Битола во текот на вчерашниот ден (19.09.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на СВР Битола санкционирани се 112 возачи, меѓу кои 35 мерки за возење повеќе од дозволената брзина , 18 мерки за возење без возачка дозвола, 1возач за управување под дејство на алкохол,22 санкции за непрописно престигнување,16 санкции за непрописно паркирање  .Изречени се четири санкции за користење на мобилен телефон при возење...
Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани