2win800x200

Кај улицата „Мирка Гинова“во Битола уапсени двајца дилери на дрога

Септември 20, 2023

На 19.09.2023 на ул.„Мирка Гинова“ во Битола, полициски службеници од Полициската станица Битола ги лишиле од слобода Г.Д.(33) и Д.С.(29), двајцата од Битола, затоа што кај нив биле пронајдени и одземени марихуана, дигитална вага и дробилка. Тие биле приведени во полициска станица и по документирање на случајот против нив ќе следува соодветна пријава.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани