2win800x200

Незадоволна муштеривка им удрила ќотек на фризерка од Битола и нејзина роднина

Септември 20, 2023

Фризерка од Битола заедно со нејзина блиска роднина биле нападнати во занетчискиот дуќан во градот од незадоволна клиентка. Муштеривката наводно се жалела дека не била убава со фризурата која и била направена неколку недели претходно, па решила да се пресмета со фризерката. 

-На 19.09.2023 во СВР Битола, С.Т.(35) од Битола пријавила дека на работното место во фризерски салон во Битола, таа и К.Т.(55) од Битола биле физички нападнати од Ѓ.Џ.(38) од Битола. Се преземаат мерки за расчистување на настанот, информираат од СВР Битола за настанот .

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани