2win800x200

Успешен настап на Битолскиот дувачки оркестар на фестивалот во Плевен, Бугарија

Септември 20, 2023

На 14 септември, Битолскиот дувачки оркестар имаше успешен настап на „Брас бенд фестивалот“ во Плевен Бугарија.

Битолскиот дувачки оркестар ја имаше честа да го отвори овој фестивал во бугарската општина Плевен, која е збратимена со нашиот град.

2bitolski 20 9 2023

Како што велат музичарите од оркестарот, концертот помина во одлична атмосфера и со многу овации. Како солисти на концертот беа Јасна Димитровски, Стефан Тасевски и познатиот кларинетист од Бугарија, Борислав Јоцов.

japonija 19 9 2023

- Атмосферата беше одлична, публиката беше одлична и добивме навистина одлична повратна информација. Нашиот настап беше проследен со многу овации, така што, мило ми е што бевме дел од овој фестивал - вели Стефан Тасевски, кој настапи како солист на фестивалот.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани