Возот од Скопје за Битола се расипал кај Богомила, па патниците се вратиле со комбиња

Ноември 08, 2023

 

Патниците кои тргнале со возот од Скопје во 14,30 часот во Битола стигнале дури вечерта во 21 часот, сведочат читатели за Апла.мк.  Според нив, возот се расипал кај Богомила, па патниците чекале пет часа. Откако на крај изгубиле надеж дека ќе се поправи со комбиња доашле до Битола.  

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани