2win800x200

Бојкоски објави-Официјализирана коалиција СДС, ДУИ, ДОМ, Поинаку и Левица во Советот на општина Битола!

Декември 21, 2023
Официјализирана коалиција СДС, ДУИ, ДОМ, ПОИНАКУ и ЛЕВИЦА во Советот на општина Битола!
Денес како советничка група на ВМРО ДПМНЕ побаравме разрешување на претседателката на Совет на општина Битола.
Советниците од СДС, ДУИ, ДОМ и ПОИНАКУ гласаа ПРОТИВ, а додека ЛЕВИЦА гласаше ВОЗДРЖАНО!, објави Бојан Бојковски координатор на советничката група на ВМРО ДПМНЕ со коалицијата.
Во Советот во тек е 34 седница.  
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани