2win800x200

Изложба на ликовни дела од Слободан Рајчевски и пријатели

Декември 25, 2023

Во изложбениот салон на ДЛУБ на во среда (27.12.2023) со почеток во 19 часот,  ќе биде поставена изложба од битолскиот уметник Слобдан Рајчевски со притателите-Драган Најдовски-Најдо, Петар Кирановски и Симона Стојковска.   

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани