2win800x200

Полициски службеници од битолската полиција го пронајдоа детето кое беше пријавено дека се изгубило во Битола

Декември 25, 2023
Денеска (25.12.2023) околу 18 часот полициски службеници од СВР Битола го пронајдоа шестгодишниот малолетник, кој еден час пред тоа беше пријавен од неговиот татко дека се изгубил во населба Горно Оризари во Битола.
 
Веднаш по добиената пријава, преземени се мерки и активности од полициски службеници од СВР Битола за пронаоѓање на детето и тоа е пронајдено околу 18 часот.
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани