2win800x200

Драган Најденовски-Најдо вечерва со изложба - 40 години творештво!

Декември 29, 2023

Во фоајето на Центарот за култура во Битола вечрва во 19-30 часот свечено ќе биде отворена изложбата „Драган Најденовски - 40 години творештво“. Најденовски веќе полни четири децении  е присутен во македонското и битолско уметничко творешетво за што во август годинава беше поддржан од Општина Битола и градоначалникот Тони Коњановски, како уметникот  на кој му беше  доделено признание за неговиот 40 годишен ангажман во сферата на уметноста.   

Нема достапен опис.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани