На „Прилепска“ фатен битолчанец кој шетал со два ножа

Февруари 11, 2024

На 11.02.2024 во 03.30 часот на ул. „Прилепска " полициски службеници од СВР Битола при преглед на  Д.М.(27) од Битола во врска со чл.31ст.5 вв. чл.80 ст.1 т.12 и ст.2 од Законот за оружје пронашле и одзеле два ножа. Лицето е приведено во полициска станица Битола и по документирање на настанот ќе следува соодветен поднесок.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани