2win800x200

Малолетници омаловажувале полициски службеници пред Спортската сала во Битола

Февруари 11, 2024

На 10.02.2024 во 19.00 часот на паркингот кај спортската сала „Боро Чурлевски“ ви Битола двајца малолетници од Битола го нарушувале јавниот ред и мир и омаловажувале полициски службеници . По документирање на настанот ќе следува соодветен поднесок.

 

На 10.02.2024 во СВР Битола е приведен Б.В. од Битола затоа што на ул.„Климент Охридски" во Битола физички нападнал полициски службеници. По документирање на случајот, ќе следува соодветна пријава.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани