2win800x200

Ванковска “ожнеа“ повеќе од 1.000 потписи само во Битола, како кандидат на Левица

Февруари 27, 2024

Билјана Ванковска, кандидат за претседател на Левица, на престојните избори, беше во посета на Битола, каде беше пречекана од поддржувачите на нејзината кандидатура за претседател на Македонија.

За само четири дена, Ванковска од битолчани доби повеќе од 1000 потписи, објави професорката на својот Фејсбук профил

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10231523752939893&set=a.10204296972647402&type=3&ref=embed_post

 

Објавено од А.Б

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани