Webp.net gifmaker

Северен ветер ќе ја спушти температурата за 5 степени

Јули 13, 2020

 Умерен, повремено засилен северен ветер денеска ќе услови опаѓање на температурата за околу 5 степени.

 
Во вторник времето ќе биде сончево со пониски утрински температури, а потоа ќе се задржи сончево и потопло време но во попладневните часови ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд.
 
Температурата во Битола ќе се движи минималната до 16, а максималната до 27 степени
 
Извор:УХМР
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани