Webp.net gifmaker

Двајца новозаболени, вкупниот број на позитивни на КОВИД-19 се искачи на 70

Јули 11, 2020

Во денешниот здравствен билтен,  во Битола се регистрирани 2 новозаболени од КОВИД-19, со што вкупниот број на позитвини од почетокот на пандемијата до денес е 70. Во моментот има 29 актвни болни во нашиот град. Во Региоалниот КОВИД центар во Битола,  хоспитализирани се 39 заболени

Во последните 24 часа во земјава се направени 1545 тестирања, а регистрирани се 199 нови случаи на ковид-19 во:

Починати се 8 лица, еден пациент од Скопје, еден од Штип, четири од Тетово и двајца пациенти од Струга.

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 120 оздравени лица од:

Досега во земјата се направени вкупно 76.107 тестирања на ковид -19.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 7975, бројката на оздравени пациенти е 4080, на починати е 376, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3519.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани