Продолжуваат акциите на Шумската полиција во Битола, вчера запленети возило и бесправно исечени огревни дрва

Септември 12, 2021

Вчера во попладневните часови на мв. Браненица во организирана акција на битолската шумска полиција беше затекнато ПМВ Рено 19 без регистарски таблици натоварено со бесправно посечени огревни дрва.

Возилото и  предметните дрва се одземени и предадени на ЈП Национални шуми, а против сторителот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани