Webp.net gifmaker

Благодарница за градоначалничката Петровска од Друштвото на ликовни уметници од Битола

Октомври 14, 2021

 

 
На градоначалничката на Општина Битола Наташа Петровска и беше врачена Благодарница за успешна соработка и афирмација на активностите на Друштвото на ликовни уметници на Битола, од страна на претседателката на ДЛУБ Нела Петровска. 
 
Претседателката на ДЛУБ Нела Петровска, на средбата со градоначалничката Наташа Петровска, посочи дека поддршката од Општина Битола во изминатиот период има големо значење за битолските уметници, во однос на промоција на нивните дела и нивната креативност. Како пример ја наведе и синоќешната изложба, на која беа претставени цртежи и графики од нашите уметници. 
 
Градоначалничката Петровска се заблагодари на срдечноста на ликовните уметници и истакна дека уметноста била, е и ќе биде дел од Битола, за што поддршката од страна на општината била видлива во нејзиниот мандат.
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани