СВР Битола со детали за сообраќајката со двајцата малолетници-Удриле во пешак и паркирано возило

Јуни 15, 2022

На 14.06.2022 во 21.58 часот во СВР Битола било пријавено дека на ул.„Ружа Делчеваво Битола, мопед „априлија со битолски регистарски ознаки, управуван од малолетник од Битола, удрил во пешакот Б.В.(70) од Битола и во паркирано возило сеатсо битолски регистарски ознаки. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле возачот на мопедот и малолетна сопатничка на мопедот, додека пешакот се здобил со телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Битола. Увид на местото на настанот извршила екипа на СВР Битола.

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани