Тешка сообраќајка на „Ружа Делчева“

Јуни 14, 2022
фото апла.мк фото апла.мк

Вечерва околу 22 часот на улицата Ружа Делчева во сообраќајна несреќа со веспа  тешко се повредени  две малолетни деца,  а настрадал и еден пешак кој минал со полесни повреди.

Според информациите на апла.мк двете деца се пренесени во битолската Болница и хоспитализирани. 

Полицијата изврши увид, а за тоа време улицата Ружа Делчева во Нова Битола беше блокирана за сообраќај

287367216 3274261792895603 2080497507872528702 n

287379126 445317964260485 8390858059567356663 n

287170700 394138482733888 1234889695185517605 n

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани