2win800x200

Фестивалот „Ех, таа серенада“ поради временските неприлики ќе се одржи во Центарот за култура во Битола

Август 24, 2023

Поради дождливото време Фестивалот на староградска музика „Ех, таа серенада“ го менува местото на одржување. Наместо на платото пред Офицерскиот дом, каде се беше подготвено за големиот  музички настан, фестивалот ќе се оржи во Центарот за култура. Почетокот е од 21 часот, а организатор е  ЈОУ Културен и информативен центар Битола.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани