2win800x200

Битолчани за Нова година ќе ги забавуваат Боеми, Силви Бенд и Сефедин Бајрамов

Декември 26, 2018

За Нова година на плоштадот Магнолија битолчани ќе ги забвуваат група „Боеми“, „Силви Бенд“, пејачот Сефедин  Бајрамов и ди џеј Христијан Ѓаковски. Во настапот насловен „Кафана Широк Сокак“ кој започнува за време на најлудата ноќ од 22,45 и ќе трае половина час по полноќ, ќе настапат гурпата „Боеми“, како и актерите Илина Чоревска, Викторија Степановска Јанкуловска, Марјан Ѓоргиевски и Маја Андоновска Илијевски. На полноќ ќе има огномет, а потоа со настапот продолжуваат Боеми се до 1,30 по полноќ.

Новогодишната програма во организација на Општина Битола ќе трае два дена, во недела и понеделник и предвидени е богата детска програма со многу песни и пет театарски претстави.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани