2win800x200

Ски центарот Нижеполе полн со рекреативци, снегот на Пелистер ги намами битолчани (фотогалерија)

Јануари 02, 2019

Иако снежната покривка која деновиве се оформи на Пелистер, се уште не е доволна за скијање, сепак голем број битолчани  денешниот сончев ден го искористија за прошетки до рекретивните места.  Најмногубројни се посетителите во Ски центарот Нижеполе, каде  пијат чај и уживаат во прекрасната глетка на снежниот планинснки убавец, а децата се санкаат и се радуваат  на снегот. 

np1

np2

np3

np4

np5

np6

np7

np8

np9

np10

np12

np13

np14

np15

np16

np17

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани