2win800x200

Наместо на кафе на Широк Сокак на ноќно скијање во Нижеполе

Јануари 31, 2019

Пиењето кафе на Широк Сокак многумина битолчани  го заменија со ноќно скијање и уживање во убавните на ски-центарот Нижеполе.

 

-Ноќно скијање вечерва од 19.00 до 22.00 часот. Повелете ве очекуваме...!!!, повикуваат од ЈП Стрежево- ски-центар Нижеполе .

Ски -центарот Нижеполе оваа сезона стана прибежиште за битолчани и за граѓаните од околните градови, кои  тука доаѓаат не само заради скијање, туку едноставно да се дружат, да пијат чај или кафе и да уживаат во чистиот воздух и природата.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани