Webp.net gifmaker

И утрово Битола со дожд, нестабилното време ќе трае до вторник

Јули 06, 2020

Променливо облачно претпладне со сончеви периоди и појава на краткотраен дожд, а од пладне нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер понекаде и во форма на невреме, јавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи.

 

До вторник нашето подрачје ќе биде под влијание на нестабилна воздушна маса која ќе услови честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен пороен дожд, грмежи, силен ветер и изолирана појава на град. Во вторник ќе започне да дува силен северен ветер.

Денес температурата во Битола од 18 до 29 степени Целзиусови. .

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани