Прооден патниот правец Битола-Ресен, прекинот бил поради сообраќајна незгода

Февруари 14, 2018

По вчерашниот прекин од околу 2 час денеска  е прооден за сообраќај патниот правец Битола – Ресен,потврдуваат од СВР Битола.

Портпаролот Лефтерија Миленкоска потврди дека сообраќајот бил во прекин заради сообраќајна незгода која поминала само со материјална штета . Всушност поради големите врнежи од снег дошло до лизгање на шлепер кој го попречил протокот на сообраќај на патот.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани