Webp.net gifmaker

Новаци лидер во државата по излезност до 12 часот, во Преспанско-пелагонискиот регион Битола последна

Октомври 17, 2021

Општина Новаци и на овие избори е лидер по излезност на гласачите. Според пордатоците на ДИК, до 11 часот таму гласале 24,36 проценти од гласачкото тело. Во Преспанско-пелагонискиот Регион по Новаци во излезност на гласачи втора е општина Демир Хисар со 17,97 проценти, па Ресен со 14,27 проценти, претпоследна Могила со 14,20 отсто и Битола последна со излезени 13,31 отсто од гласачите. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани