Тешко повреден малолетник на мотоцикл на локалниот пат за Смилево

Август 08, 2022

На 07.08.2022 година во 20.22 часот од страна Итна медицинска помош Демир Хисар е пријавено е дека во с.Утово, на локален пат за с.Смилево, се случила сообраќајна несреќа  помеѓу мотоцикл „шинрај“, управуван од малолетник од с.Утово и патничко возило  „фолксваген пасат“, со битолски регистарски ознаки, управувано од З.П.(44) од с.Утово. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетен сопатник на мотоциклот од с.Стругово, констатирани во Клиничка болница Битола. Увид извршен.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани