2win800x200

Газдата ја чистел пушката, а таа случајно испукала и го повредила гостинот

Декември 16, 2022

На 15.12.2022 околу 16.30 во СВР Битола било пријавено дека во двор од куќа во с.Крклино, битолско, сопственост на Т.С.(75) има лице повредено со огнено оружје. Полициски службеници од СВР Битола излегле на местото и било констатирно дека Т.С., додека ја чистел својата пушка марка „Застава“ во еден момент ја оставил, при што испукала кон помошен објект во дворот, а потоа го повредила А.С.(46) од с. Будаково, кој бил негов гостин. Лицето било пренесено во Клиничка болница Битола за укажување лекарска помош. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопштија од СВР. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани