2win800x200

Полицајка била нападната од 26 годишна битолчанка

Ноември 28, 2018

Полицајка  од Полициска станица Битола, вчера попладне била физчки и вераблно нападната од млада девојка откако и побарала документи за идентификација, информираат од СВР Битола.

-На 27.11.2018 година во 15.00 часот, полициски службеник од Полициска станица Битола, вршејќи работи од безбедноста на сообраќајот на улица „Столарска„, откако побарала документи за утврдување на идентитет на непознато женско лице била вербално и физички нападната, се вели во соопштението од битолската полиција.

Полицијата ја лиши од слобода 26 годишната битолчанка и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветна пријава.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани