Не се најде „лек“ за арамиите во Битола, украдени нови садници и уништени листопадни дрвја

Декември 16, 2019

За само две недели откорнати и укаредни се десетици нови садници кои ЈКП Комуналец ги засади на улицата Солунска во Битола. За новата кражба на садници и за уништувањето на листопадни дрвја утрово се  пожалија  од ЈКП „Комуналец“. 

-Во текот на ноќта, повторно се украдени , уништени и скршени  декоративни садници и преку 40 листопадни дрвја, информираат од ЈКП Комуналец Битола!

80076581 239999933650079 3972845006498037760 o

А.Б

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани