Грузиец ограбен од совозач на бензиската пумпа за Кравари

Декември 15, 2019
ФОТО ТВ ТЕРА ФОТО ТВ ТЕРА

Вчера во 19,30 часот во СВР Битола, Г.Г (48) од Грузија, пријавил дека околу 15,00 часот на бензинска пумпа на локален пат за с.Кравари,битолско му било извршено разбојништво од лице кое го превезувало во своето возило, при што му биле одземени пари и накит.За настанот е известен јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани