Пијан пациент нападнал докторка од Итната медицинска помош-Битола

Декември 23, 2019

Вработена лекарка во Итна медицинска помош од Битола вчера  пријавилa дека истиот ден на Булевар „1-ви Мај“ физички била нападната од две лица

додека пружала помош на едното од нив кое било во алкохолизирана состојба. Лицетот кое било под дејство на алкохол одбивало да биде прегледано од лекарката, па по вербалните напади и физички ја нападнал. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани