Webp.net gifmaker

Кривична пријава за прилепчанец кој повикувал да се запалат и убијат нашинците сместени во државен карантин во "Епинал"

Април 22, 2020

СВР Битола поднесе кривична пријава против 42 годишен прилепчанец Ј.Ф. поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“.

Пријавениот на 28.03.2020 во 06.51 часот, на својот профил на социјалната мрежа Facebook, споделил фотографија од автобуси кои превезувале македонски државјани пристигнати од странство и биле сместени во карантин во хотел во Битола и јавно повикал лицата, кои биле донесени и сместени во хотелот, да бидат запалени и убиени

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани