2win800x200

За 13 часа во два дена констатирани 158 прекршоци за брзо возење

Мај 17, 2021

Во Контролата што битолската полиција ја спроведе за време на викендот на подрачјето на СВР Битола,  констатирани  се вкупно 158 прекршоци за брзо возење.

-На 15.05.2021 во периодот од 08.00 до 15.00 часот и на 16.05.2021 во периодот од 14.00 до 20.00 часот на подрачјето на СВР Битола била спроведена акциска контрола на возила кои управуваат возила со брзина поголема од пропишаната. Притоа, биле констатирани вкупно 85 прекршоци надвор од населено место и 73 пречекорувања на брзина во населено. За сите прекршители изречени се соодветни санкции, информираат од СВР Битола

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани