Webp.net gifmaker

Дрвокрадци фатени кај Снегово од Шумската полиција

Јули 05, 2021

Денес околу пладне во организирана акција на  Битолската шумска полиција во атарот на с. Снегово затекнти се  дрвокрадци како вршат нелегална сеча.

 

Одземена е моторна пила и против сторителите ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од Шумската полиција

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани