Webp.net gifmaker

Во Битола починал 75 годишен затвореник хоспитализиран со болки во стомакот

Јуни 25, 2021

 

На 24.06.2021 во СВР Битола, од Клиничка Болница Битола било пријавено дека кај нив со болки во стомакот бил донесен Д.Д.(75) од Битола, кој се наоѓал на отслужување на затворска казна во Затвор Битола и кој по неколку часа починал. По наредба на Јавен Обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани