И покрај засилените контроли, голем број возачи седнуваат пијани зад волан, возат брзо и без возачка дозвола

Јуни 21, 2021

За само два дена во контролите на сообраќајната полиција констатирани се вкупно 231 прекршок што ги направиле возачите на порачјето на СВР Битола.

-Во периодот од 18 до 20 јуни 2021 на подрачјето на СВР Битола била спроведена засилена контрола во областа на сообраќајот, при што било констатирано дека 134 возачи управувале возила со брзина поголема од дозволената, 41 возач управувале возило без возачка дозвола, 15 возила биле со измината регистрација, осум возачи разговарале на мобилен телефон. Изречени се 41 мерка за возачи кои управувале возило под дејство на алкохол и тие се исклучени од сообраќај. За сите неправилности издадени се соодветни поднесоци, информираат од СВР Битола

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани