Мртвото тело на 55 годишен жител на Кукуречани пронајдено во бунар, обвинител побара обдукција

Ноември 24, 2021
 
 
 На 23.11.2021 во СВР Битола било пријавено дека во  бунар во с.Кукуречани било пронајдено телото на Б.М.(55) од с.Кукуречани. Телото било извлечено од екипа на Територијалната противпожарна единица, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција. Увид извршила екипа на СВР Битола.
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани