23 годишен битолчанец со автомобилот удрил полициска службеничка

Декември 13, 2021

На 13.12.2021 година во 03.30 часот на ул.„Ѓорѓи Наумов“, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода Д.Т.(23) од Битола. Откако бил сопрен од полициски службеници тој ја спуштил рачната кочница на возилото кое се придвижило и удрило полициска службеничка, по што упатил и закани кон неа. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани