2win800x200

Оштетен постаментот од споменикот Ангел во Битола

Февруари 19, 2022

Од СВР Битола соопштија дека вчера во 10.30 часот во СВР Битола било пријавено дека бил оштетен споменикот на бранителите, лоциран кај градскиот часовник. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Постаментот на споменикот беше оштетен и пред една годинна кога се покажа дека тоа беше  под дејство на атмосферски влијанија, а не вандалски чин. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани