2win800x200

Во акција на Шумската полиција фатени повеќе дрвокрадци

Февруари 18, 2022
фото: архива фото: архива

Во изминатите денови во неколку одделни организирани акции спроведени од страна на Шумската полиција од Битола, затекнати се повеќе прекршители од кои се одземени три моторни пили и една тракторска приколка.

 

Против сторителите се поднесени соодветни пријави до надлежните институции.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани