2win800x200

Ќе го вратам достоинството на здравството, рече заменик министерот Рендевски

Февруари 19, 2022

„Јас доаѓам од битолското здравство, тука се моите почетоци и во професионлната креира во Клиничката болница Битола во одделот за неврохирургија и Високата медицинска школа. За она што можам да се заложам зашто не зависи се̍ од мене, меѓутоа и мојот личен ангажман во кореалција со функцијата што ја имам ќе се заложам максимално да го вратам достоинството и на здравството и на образовниот дел од градот како што заслужува, рече заменик министерот за здравство д-р Владимир Рендевски запрашан како битолчанец дали планира од оваа функција да му помогне на битолското здравство и во кој сегемент.

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани