Интензивни контроли на полицијата: се вози брзо, без дозвола, а зад волан седнуваат пијани возачи

Јуни 15, 2021

Со засилените сообраќајни контроли што на подрачјето на СВР Битола ги спроведе сообраќајната полиција за време на викендот, односно од 11 до 13 јуни, казнети се вкупно 169 возачи. 60 управувале возила без возачка дозвола, 54 со брзина поголема од дозволента, под дејство на алкохол 33 возачи и сите биле исклучени од сообраќај, а 17 возила не биле региструрани, односно им била измината регистрацијата. Пет возачи разговарале на мобилен додека управувале со воизлата. Од СВР Битола инфомираат дека сите се санкционирани

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани