2win800x200

Апла дознава-Криминалистичката полиција со претреси во Битола за дрога, имало и приведени дилери

Септември 20, 2023
фото интернет архива фото интернет архива

 Апла неофицијално дознава дека вечерва во Битола, криминалистичката полиција на СВР Битола, врши претреси на повеќе локации во Битола за  поседување на дрога.  Дознаваме дека полицијата апси дилери на локации кај поранешниот хотел Битола и дека е одземена дрога. За повеќе информации очекуваме официјална потврда од СВР Битола во текот на утрешниот ден. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани